Samodzielna realizacja prac remontowych w domach i mieszkaniach wcale nie jest taka trudna, jakby się to mogło pozornie wydawać. Oczywiście najłatwiej jest zatrudnić fachowca i zapłacić, tym bardziej, iż obecnie ceny tego typu usług są coraz przystępniejsze. Jednakże samodzielna realizacja tego typu prac, z cała pewnością przyniesie nam o wiele więcej satysfakcji. Trzeba tylko zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia malarskie, oraz remontowe, jak również postępować w zgodzie z pewnymi wytycznymi. Przestrzegając kolejności realizacji poszczególnych prac, z całą pewnością uda nam się zrealizować samodzielnie cały remont mieszkania bez jakichkolwiek, większych przeszkód.

Zakup niezbędnych narzędzi.

Pierwszym krokiem do samodzielnej realizacji prac remontowych w naszych domach i mieszkaniach jest oczywiście zaopatrzenie się w niezbędne narzędzia. Musimy zakupić następujące narzędzia:

  • Szpachelka i packa – niezbędne przy uzupełnianiu ubytków w ścianach oraz zdzieraniu starych powłok malarskich
  • Kostka do szlifowania gipsu – niezbędna przy wyrównywaniu uzupełnionych gładzią miejsc.
  • Szczotki, pędzle, wałki malarskie – niezbędne przy nakładaniu nowej farby.

W zasadzie więc, nie jest tego jakoś strasznie dużo. Koszty zakupu także nie będą nazbyt wygórowane. Aczkolwiek warto poszukać tutaj narzędzi lepszych jakościowo, które będą nam służyć podczas kolejnych remontów, a nie tylko w trakcie jednego. Na pewno będzie to opcja bardziej oszczędną z naszego punktu widzenia.

Wybierając narzędzia do malowania, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na ich jakość. Może się też okazać, iż nawet najbardziej znany producent pędzli i szczotek nie dostarczy narzędzi idealnie spełniających nasze oczekiwania. Warto tutaj bowiem uwzględnić indywidualne preferencje każdego z nas. Chodzi o to, aby praca z zastosowaniem danych narzędzi była wygodna i ergonomiczna, a to zależne jest od naszych upodobań, oraz oczywiście jakości wykonania samych narzędzi.

Przebieg prac remontowych.

Samodzielna realizacja prac remontowych nie będzie tutaj jednakże niczym nadzwyczajnym. W zasadzie wystarczy przestrzegać prostych kroków aby wszystko było zrealizowane dokładnie tak jak należy. Tak więc, postępujemy tutaj według poniższej listy.

  • Wyniesienie wszystkich mebli z pomieszczenia
  • Zabezpieczenie mebli, których nie można wynieść przez wzgląd na gabaryty, poprzez ich przykrycie folią malarską
  • Zabezpieczenie folia malarską podłóg
  • Zabezpieczenie ram drzwi i okien poprzez oklejenie taśmą malarską
  • Usunięcie odchodzących powłok malarskich i wydrapanie pęknięć
  • Uzupełnienie ubytków gładzią gipsową
  • Szpachlowanie usuniętych ubytków.
  • Gruntowanie ścian w celu wyrównania chłonności podłoża
  • Malowanie ścian oraz prace wykończeniowe.

Wydawać się może iż jest tutaj dużo prac do realizacji, niemniej jednak to są proste i łatwe do realizacji kroki. Jeśli każdorazowo skupimy się na jednym tylko z nich, to nie będziemy czuć na sobie presji natłoku wielu prac niezbędnych do realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *