Niewątpliwie, w Unii Europejskiej najpopularniejszym i najbardziej pożądanym świadczeniem na dzieci jest Kindergeld. Informacje na temat świadczeń rodzinnych w Niemczech najłatwiej znaleźć w internecie lub w polskich biurach podatków zagranicznych, bowiem niektóre z nich świadczą usługi w zakresie starania się w imieniu rodziców o niemieckie zasiłki rodzinne na wychowywane przez nich dzieci.
Child Benefit, czyli po niemiecku Kindergeld jest wypłacany co miesiąc w sposób następujący – dla dwóch pierwszych dzieci, na dziecko przypada aż 184 euro, na trzecie dziecko 190 euro, natomiast za każde kolejne dziecko rząd zapłaci aż 215 euro. Prawo do zasiłku rodzinnego na dziecko, zależy od statusu pobytu rodzica uprawnionego do zasiłku dzieci. Jeżeli masz legalną pracę w Niemczech i jesteś obywatelem Unii Europejskiej, to jesteś uprawniona/y do starania się o Kindergeld, czyli zasiłek rodzinny z Niemiec. Wysokość świadczenia przemawia za tym, że naprawdę jest o co wnioskować do niemieckiej kasy świadczeń rodzinnych.
Wnioskując o zasiłek rodzinny z Niemiec należy udokumentować swoją sytuację rodzinną. Proces starania się o tego rodzaju świadczenie jest więc bardzo podobny do tego, jaki wykorzystywany jest na etapie starania się o polski zasiłek rodzinny. Rodzice muszą udokumentować ile dzieci pozostaje na ich utrzymaniu, w jakim są wieku i w jakiej placówce kontynuują edukację, jeżeli osiągnęły już one wiek przedszkolny, szkolny lub poszły na studia. Ważną uwagą jest to, że jeżeli nasze dzieci mimo, że ukończyły już osiemnasty rok życia nadal się uczą, ich rodzice mogą w Niemczech starać się na ich rozwój i edukację o Kindergeld aż do ukończenia przez nie 25 roku życia lub gdy zakończą one podjęte przez siebie studia wyższe.