Każdy człowiek ma swoje zajęcie, fach, który wykonuje i czuję się w nim dobry. Ale nie zawsze wykształcenie idzie w parze z umiejętnościami – można bowiem przejść studia z miernym wynikiem, a znać się na czymś, jak mało kto i odwrotnie. Same piątki na dyplomie nie gwarantują doskonałych umiejętności w zawodzie. Wszystko zależy bowiem od predyspozycji człowieka do wykonywania danego zawodu, jego ambicji, pamięci, samozaparcia czy dążenia do celu.
Przykładem może być człowiek, który np. skończył ekonomię, a na co dzień zajmuje się programowaniem i tworzeniem stron www. Nie ma wykształcenia kierunkowego, ale jest naprawdę dobry w tym, co robi, dzięki pasji. Mówi się bowiem, że jeśli kocha się to, co się robi praca staje się przyjemnością. I tak jest w przypadku właściwie każdej dziedziny. Czy to pisarz, malarz, murarz czy fotograf…
W odniesieniu do tego ostatniego sytuacja przedstawia się podobnie – dobre zdjęcia to nie tylko kwestia dobrego aparatu, trzeba również mieć „oko” i umieć uchwycić to, czego inni nie dostrzegają. Zamiłowanie do fotografowania na pewno przekłada się i na jakość zdjęć. Jakże istotne jest to w przypadku ważnych dla nas czy innych ludzi uroczystości, jak na przykład komunie, rozdanie nagród w szkole dziecka czy najważniejszy w życiu młodych ludzi – ślub. Fotografia jest specyficzną i bardzo popłatną dziedziną sztuki. Za taką pamiątkę młodzi są w stanie wydać majątek, byle tylko po latach mieć co wspominać. Jakże ważna jest tu inicjatywa samego fotografa – odpowiednie ustawienie młodych (pozy) na właściwym tle w studiu lub sesja zdjęciowa w plenerze. Najpopularniejszym tłem są łąki, stare, malownicze zakątki, ruiny zamków, pradawne dworki czy miejsca opuszczone… Wybór miejsc, w których młodzi mogą się fotografować jest ogromny, należy tylko wybrać to co się lubi i osobę, która dobrze wykona swoją pracę. Fotografia, jak wiele innych dziedzin, również się rozwija warto więc korzystać z jej dobrodziejstw…
Natomiast ciekawą stronę na temat fotografii miejsc opuszczonych znajdziecie tutaj.