Obecnie, produkcja brykietu z trocin, może być realizowana przy zastosowaniu najnowocześniejszych maszyn – brykieciarek, dzięki czemu, wydajność produkcji będzie stać na bardzo wysokim poziomie. Są to maszyny, gwarantujące nam nie tylko możliwość przetwarzania odpadów drzewnych w brykiet. Możemy postawić nawet nowoczesną linię produkcyjną, która pozwoli nawet na suszenie i rozdrabnianie surowca, przed jego przetworzeniem na brykiet drzewny. Można więc powiedzieć, iż produkcja brykiet z trocin jest bardzo zaawansowana technologicznie i gwarantuje nam bardzo dobre w tym zakresie.

Czego wymaga skuteczna produkcja brykietu z trocin?

Przede wszystkim, wymagane będą tutaj odpowiednie inwestycje infrastrukturalne. W głównym zakresie, chodzić będzie o prawidłowe przygotowanie pomieszczeń magazynowych oraz produkcyjnych. W tym bowiem zakresie, odgrywają one największą rolę. Możliwość składowania surowca do produkcji w warunkach bezpieczeństwa przed wilgocią, jest warunkiem podstawowym, aby produkcja brykietu z trocin stała na odpowiednim poziomie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w dodatkowe pomieszczenie suszarni. Pozwoli to na wysuszenie materiału wsadowego przed jego przekazaniem na produkcję. Suszarnia w tym przypadku, wpływać będzie na przyspieszenie procesu suszenia surowca, więc ogólnie podnosi poziom wydajności przerobu wiórów, trocin i zrębków na brykiet drzewny.

Trzeba także prawidłowo przygotować pomieszczenia produkcyjne. Tak, aby nowoczesne brykieciarki, mogły pracować w bezpiecznych i przede wszystkim suchych warunkach. jest to ważne, bowiem wydłuża znacznie żywotność maszyn. A trzeba podkreślić, iż nowoczesna brykieciarka Briklis to urządzenie stosunkowo kosztowne. Warto więc zadbać o dobre warunki jego eksploatacji. Dzięki temu też, produkcja brykietu z trocin będzie realizowana bardziej efektywnie.

Pozyskiwanie surowca do produkcji.

Bardzo ważnym aspektem jest także skuteczne pozyskiwanie surowca do produkcji. W tym przypadku będą to wszelkiego rodzaju odpady z produkcji tartacznej oraz stolarskiej. Trzeba będzie więc odwiedzić okoliczne przedsiębiorstwa w tej branży i ustalić ewentualne szczegóły naszego odbioru surowca. Dodatkowym rozwiązaniem może być pozyskiwanie tzw. gałęziówki z wyrębu lasów. Chodzi tutaj o wszelkiego rodzaju drobne gałęzie, które zazwyczaj są na miejscu spalane. Jest to całkiem dobry surowiec, aczkolwiek musi zostać w pierwszej kolejno starannie wysuszony, zanim będzie mógł trafić do przerobu. Wymaga to więc poświęcenia odpowiednio dużej ilości czasu oraz wygospodarowania miejsca na przebieg procesu suszenia. Z drugiej jednak strony, taki materiał najczęściej można pozyskać całkowicie darmowo.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż produkcja brykietu z trocin, to proces wymagający pewnych inwestycji, niemniej jednak, sam w sobie całkiem prosty. Musimy zainwestować w niezbędną infrastrukturę oraz nowoczesne brykieciarki, które umożliwią nam odpowiednio wydajną produkcję. Ostatecznie jednak, właściwa produkcja brykietu z trocin, stoi na wysokim poziomie w naszym kraju, co jest wynikiem rosnącej popularności tego materiału opałowego wśród wielu mieszkańców miasteczek i wsi, korzystających dotychczas głównie z węgla bądź też gazu ziemnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *