Jeśli marzysz o szybkim efekcie utraty zbędnych kilogramów, ponadto nie brak Ci motywacji do pracy nad sobą to tabletki odchudzające powstały z myślą o Tobie. Jeśli chcesz aby oglądali się za Tobą wszyscy mężczyźni lub kobiety nie mogące oderwać wzroku od Twoich jędrnych pośladków to pomyśl o kuracji tabletkami odchudzającymi.
Skład tabletek odchudzających
W zależności od wyboru odpowiedniego preparatu, skład tabletek na odchudzanie może być różny. Zdecydowana większość z nich swoje działanie opiera o wykorzystanie substancji powszechnie występujących w przyrodzie. Najczęstszymi z nich jest CLA (Conjugated Linoleic Acid), czyli sprzężony kwas linolowy wchodzący w skład jednego z kwasów tłuszczowych. Przez wiele lat nie udowodniono naukowo mechanizmu działania tej substancji. Okazało się jednak, iż substancja ta działa na zasadzie blokowania przez CLA enzymu umożliwiającego przenikanie trój glicerydów do tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie – prowadziło do jej rozrostu. Ponadto, udowodniono, iż CLA bierze udział w procesie termogenezy dzięki wykorzystaniu kwasów tłuszczowych. Spalanie tłuszczu jest więc polecane tutaj przede wszystkim osobom aktywnym fizycznie.
Inną substancją, którą często znaleźć można w składzie tabletek odchudzających jest L – karnityna. Jest to związek, który syntetyzowany jest w organizmie przez wątrobę. Powstaje w wyniku działania dwóch aminokwasów, które dostarczane są do ustroju wraz z pożywieniem. Podstawą działania L – karnityny jest umożliwienie przejścia spożytych wcześniej kwasów tłuszczowych do komórek, w których wytwarzana jest następnie energia niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wychodzi zatem prosty wniosek, że substancja ta dostarcza energii przede wszystkim pracującym mięśniom. Podobnie zatem jak CLA, zalecana jest głównie osobom, które systematycznie uprawiają sport.
Jako że w obecnych czasach gołym okiem dostrzec możemy przenikanie się różnorakich kultur, zjawisko to obecne jest nawet na rynku spożywczym czy farmaceutycznym. HCA (kwas hydroksycytrynowy) bowiem jest to związek, który otrzymywany jest z pochodzących z Azji owoców o nazwie garcinia cambodgia. Substancja ta hamuje powstanie tkanki tłuszczowej ze spożytych białek i węglowodanów. Dzieje się tak za sprawa blokowania przez HCA enzymu umożliwiającego wytwarzanie trójglicerydów, cholesterolu i kwasów tłuszczowych. „Zaoszczędzone” w ten sposób białka wpływają na wzrost masy mięśniowej, węglowodany natomiast, które zmagazynowane są w postaci glikogenu w wątrobie i mięśniach, oddziałują na mózg poprzez zahamowanie apetytu.
Również często stosowaną substancją jest związek, który kojarzy się wszystkim na ogół ze szpitalem. Mowa tu o efedrynie. Nie jest to związek otrzymywany na drodze skomplikowanych reakcji chemicznych ,ale… z suszonych młodych gałęzi rośliny o nazwie Ephedra sinica. Jej działanie skupione jest wokół procesów zachodzących w mózgu, dlatego też stymuluje go, zwiększa aktywność fizyczną i wydolność nerwowo – mięśniową. Działanie odchudzające efedryny polega na zwiększonej przez organizm produkcji ciepła i dzięki temu spalanie tkanki tłuszczowej.