Ludzie śledzący modę panującą na rynku aranżacji wnętrz, zauważyć mogą wzrastające zainteresowanie wokół sztuki użytkowej. Powiedzieć można, że sztuka taka od zawsze wzbudzała zainteresowanie wśród ludzi. Jednak nigdy nie robiła tego w takiej właśnie formie.
I tak, obrazy na szkle są coraz bardziej popularnym środkiem wykończenia kuchni, a czasami i łazienki. Ludzie znudzeni monotonnymi wzorami oferowanymi przez ceramiczne płytki naścienne coraz częściej odsuwają od siebie pomysły na oblepienie ścian ciężkimi płytkami. Co z wytrzymałością takiego produktu? Niejeden może stwierdzić, że płytki naścienne może są i cięższe, może nie oferują takiej różnorodności, co szkło, ale są za to dużo wytrzymalsze i odporniejsze na tłuczenie. Otóż człowiek taki zazwyczaj nigdy nie miał do czynienia z czymś, co nazywa się szkło na ścianę. Panele takie wykonywane są z hartowanego szkła o grubości od czterech do nawet ośmiu milimetrów, co gwarantuje większą odporność niż w przypadku ceramicznych odpowiedników.
Drugą z ważnych dla klientów rzeczy jest montaż. Powinien być on jak najłatwiejszy i odbywać się w sposób błyskawiczny. Chyba wszyscy doskonale wiemy, jak wiele problemów przysparza układanie płytek. Trzeba je docinać, a następnie kleić, co w ostatecznym rozrachunku może wyglądać gorzej niż fatalnie. W przypadku szkła sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Zwykle po zamówieniu ich u producenta, dostajemy materiał wykonany na wymiar, niekiedy nawet z wyciętymi już otworami na rury, czy gniazdka elektryczne. Producenci szkła na ścianę nie zostawią nas samych z montażem, zwykle oferują oni także pomoc ekipy, która załatwi za nas „brudną robotę”.
Dużo pisałem już na temat niepowtarzalnych wzorów, którym płytki ceramiczne nigdy nie będą w stanie dorównać. Panele szklane oferują nam całą mnogość najróżniejszych kombinacji, od zdjęć zwierząt, po krajobrazy. Szeroki wybór wzoru niewątpliwie jest zaletą tego rozwiązania.